Chcete být nezávislý na dodavatelích energií?

Znepokojuje Vás neustálá spekulace o ceně dodávané elektrické energie nebo spory, které mezi sebou řeší dodavatelé plynu, vzrůstající cena pitné vody a zpracování odpadních vod a Vaše závislost na těchto energiích? Chcete být nezávislí, ale nevíte jak nezávislosti dosáhnout? Mnozí z nás už na nezávislosti pracují a mají cenné zkušenosti.

Řešení, která používají Ti, kterým systémy pro zajištění energetické nezávislosti fungují, nemusí být ani drahá, ani technologicky náročná.

Zde jsou reakce uživatelů systému http://www.svetlozdarma.cz, který je také součástí projektu:

František, Letonice: Systém jsem zakoupil jako součást našeho nového domu. Kromě toho, že nám každý den osvětluje naši domácnost, ikdyž energie, kterou používá nenakupujeme, o systému vůbec nevím. Návratnost je kratší než tři roky. Jsem spokojený a mám dobrý pocit z toho, že šetří peníze mě a přírodu všem.

Jan, Brno: Překvapila mě variabilita systému. Bydlíme v bytě a zpočátku jsem netušil, že takový systém lze instalovat i na balkon v paneláku. Systém používáme 2 roky bez problémů……

Michal, Brno: Připadne mi to jako vhodná investice. Místo toho, abych platil peníze za elektřinu, pořídil jsem tento systém. Nejenže už neplatím za prosvícenou elektřinu, ale také když ve městě vypadne, my svítíme a sousedi se k nám chodí ptát, jakto, že fungujeme, když elektřina nejde! Je to báječný pocit, když nejsem závislý na dodavateli.

Základním principem projektu www.ZijemeBezSiti.cz, je sdílení zkušeností mezi členy týmu, který aktivně pracuje na své nezávislosti a mezi čtenáři příspěvků, které tato problematika zajímá. Důležitým cílem všech, je získat bez zbytečných investic, schopnost oprostit se od závislosti na dodavatelích energií pro jejich domácnost nebo firmu.

Nespornými výhodami jsou:

  • schopnost oprostit se od ceny dodávaných energií
  • získat nezávislost na dodavatelích
  • cena vlastní vyrobené energie v čase stále klesá, protože investice se již zaplatila, oproti cenám energií, které nakupujeme, protože ty rozhodně neklesají
  • možnost ignorovat výluky v dodávkách energií dodavatelem, protože mám energii vlastní

PetrBalsinek-300x95Pokud chcete být informováni o nejnovějších poznatcích a zkušenostech a nebo přispívat svoje zkušenosti, sdílet své úspěchy nebo se jen pochlubit, zaregistrujte se ve formuláři vpravo nahoře na této stránce.