Instantní hrubá stavba – jak správně vybrat vhodný kontejner

Pokud se rozhodnete si své obydlí postavit z přepravních kontejnerů, je třeba vybrat ty správné kousky, které budou vhodným základem pro Vaši stavbu. Základem naší stavby jsou námořní kontejnery. Námořní proto, protože jsou pevné, stabilní a mají nostnost až 26tun vybavení. Běžné skladovací kontejnery mají mnohem menší zatážení a tuhost rámu. Námořní kontejnery je možné při plném zatížení postavit na sebe až do výšky osmi pater!

Běžných tipů námořních kontejnerů, vhodných ke stavbě, je několik:

„20“ stop tedy cca 6m2016-03-14 10.30.38

„40“ stop tedy cca 12m

„40HC“ stop tedy cca 12m s větší výškou

Přesné rozměry běžných typů kontejnerů můžete najít třeba zde.

…je samozřejmě spousta dalších typů a velkostí, ale jsou to víceméně různě upravené ty zmiňované. Kupříkladu s otevřeným stropem, zpevněným stropem bez bočnic nebo mrazící či pouze chladící. Cena těchto specialit je však o hodně vyšší, jak cena těchto základních. Především proto, že se jich jednoduše tolik nevyrábí a ani se jich příliš přepravní společnosti nezbavují formou prodeje.

Námi pořízené kontejnery pro stavbu se označují „40HC“. Zvolili jsme tento typ proto, že tento kontejner je 40 stop dlouhý, což je 12,036 metrů a v provedení „HC neboli High Cube“ má kontejner výšku 2,697m. Jedná se o venkovní rozměry kontejneru. Vnitřní prostory jsou cca o 11 cm menší. Běžný kontejner „40“ má výšku pouze 2,392m a nebyl by tedy vhodný pro vytvoření prostorů pro bydlení. Výška místnosti, kterou udává norma je 2,5m. Výtah z normy pojednávající o výšce místností v obytných prostorech rodinných domů je kupříkladu zde.

Nový lodní kontejner předpokládám nikdo z Vás kupovat 2016-03-14 10.23.54nebude, jeho cena se pohybuje přes 100 tisíc korun. Cena použitého námořního kontejneru se odvíjí od lokality, kde jej budete nakupovat a také od jejich počtu. Běžně se cena použitého námořního kontejneru „40HC“ pohybuje v rozmezí 45 až 65 tisíc korun. Záleží totiž také na jeho stavu, protože je jednoduše použitý.

 

Je třeba si uvědomit, kde se vlastně kontejnery po většinu času své životnosti nacházejí a jak se používají.

Způsoby využití námořních kontejnerů

Námořní kontejnery se používají především k přepravě materiálu, výrobků a zboží, a to nejen na vnitrozemských, ale především námořních trasách přepravců. Proto můžete uvnitř kontejnerů najít zbytky různých materiálů, ať už sypkých nebo tekutých ve formě různých louží na podlaze nebo fleků na stěnách či stropě. Většinou je možné je rychle odstranit WAPkou s přídavkem čistícího prostředku nebo mechanicky vymetením nebo vysátím. Nejhorší bývají ropné vedlejší produkty, především pro výrobu plastů a syntetických pryží, které neskonale páchnou a kontejner je potřeba nechat hodně dlouho vyvětrat. Především v podobě skvrn na dřevotřískové podlaze kontejnerů. Proto si na tyto kontejnery při výběru dávejte pozor a raději zvolte, pokud máte možnost, nějaký jiný.

Způsob manipulace s kontejnery a překládání

Pro manipulaci s kontejnery na překladištích se používají speciální nakladače, které jsou schopné manipulovat s kontejnerem, který je maximálně zatížený to znamená i dvacetičtyřmi tunami materiálu uvnitř. Protože se jedná o velké stroje, je vždy otázkou šikovnosti obsluhy, jak s kontejnery zacházejí. Z vlastní zkušenosti vím, že většinou jsou pracovníci při nakládkách v časovém presu a tak se s manipulací „moc nemazlí“. Stejná situace je při nákládkách samotného obsahu přepravovaného materiálu do kontejneru. Proto kontejnery bývají často nejen podřené, ale často také proražené, či jinak poškozené. Proto je potřeba si kontejner při nákupu pořádně prohlédnout. Především kontrolovat poškození nosného rámu z profilů I ve spodní části kontejneru, kolem rámu takzvaného královského čepu (pro přepravu prostřednictvím kamionové dopravy) a také kontrukce rámu po obvodu kontejneru. Případná deformace trapézového plechu, který slouží jako výplň stěny v rámu, není až tak na škodu. Jedná se v podstatě „pouze o kosmetickou vadu“, protože málokdy se stane, že narazíte na kontejner k prodeji, který nemá alespoň jeden škrábanec.

Kde se kontejnery mohl nacházet

Námořní kontejnery se používají především k námořní přepravě materiálu. Agresivita slané vody a především areosolu, který obsahuje mořský vzduch, je mnohonásobně vyšší, jako běžná sladká voda. Proto téměř každý kontejner trpí korozí. Představte si, že kontejner mezi terminály, kde stojí většinou na betonu, tráví i několik měsíců na lodi plující po otevřeném moři. Zde ho zmítá chvíli bouře a sprcha slané vody a následně nelítostná intenzita slunečního záření, případně mráz při přepravě po severním ledovém oceánu.

Proto je potřeba si pečlivě vybírat z nabízených kontejnerů. Prodejci to vše vědí a proto jsou většinou vstřícní k zákazníkovi a rádi poradí s výběrem. Osobně mám velmi dobré zkušenosti s výběrem a nákupem kontejnerů ve společnosti Caru. Jednal jsem a vybíral s panem Čermákem v Brněnské depu a terminálu. Je velmi vstřícný, v oblasti kontejnerové přepravy má dlouholeté zkušenosti a dokonce zařídil i veškerou organizaci dopravy, naložení a vykládky vybraných kontejnerů.

Komentáře z facebooku

Komentéře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *